Zeytin Yaprağı Çayı Faydaları Nelerdir?

Tarih:

Zeytin yaprağı çayı: antimikrobiyal, antikanser, antienflamatuar, antinosiseptif, antioksidan, nöroprotektif ve mide koruyucu özelliklere sahip olan bir bitkisel çaydır. Bu özellikleri kan basıncını düşürür ve tip 2 diyabeti iyileştirme konusunda olağan üstü bir destek verir. Bağışıklığı arttırır, uçuklarla savaşır ve iltihabı, kanseri engeller.

Zeytin Yaprağı Çayının Yararları Nelerdir ?

Tansiyonu düşürüyor

Tansiyon hastalarına bilhassa Prof. Dr. Canan Karatay katılmış olduğu tv programlarında bu organik bitkisel formülü katiyen öneriyor. Tansiyon hastalarının tedavisinde genel olarak kullanılacağını dile getirir. Öte taraftan kolesterol dengesi yardımıyla her açıdan bilhassa yüksek tansiyon (yüksek tansiyon) şikayeti olan hastaların imdadına yetiştiğini katiyen dile getirmemiz gerekmektedir.

Kan basıncını düşürür

Diyabet hastalarının doktor kontrolü altında tüketmesi tavsiye edilmektedir. Öte taraftan kandaki şeker oranını da düşürücü etkisi olduğu için şeker hastalıklarının tedavisinde gene uzmanların alternatif tıp tedavisinde genel olarak önerdikleri bir çaydır.

Kalp ve damar hastalıklarını engeller

Zeytin Yaprağı Çayı Faydaları Nelerdir
Zeytin Yaprağı Çayı Faydaları Nedir

Günümüzde sıhhat istatistikleri dikkate alınacak olunursa kalp ve damar hastalıklarına bağlı ölümlerin gene ilk sırada geldiği görünmektedir. Ani kalp krizi ve damar tıkanıklıklarına bağlı ölümler sıkılıkla yaşanıyor. Buna yol açan etmenler her ne olursa olsun kalp ve damar hastalıklarını önlemede hakikaten de oldukça mühim etkilerine sahiptir. Bu da her açıdan kalp ve damar hastalıklarına bağlı vefat riskini Tamamıyla sıfıra indirmesi manasına gelir.

Bağışıklık sistemini sağlamlaştırır

Naturel antioksidan ve antimikrobiyal özelliğine sahiptir, vücuda zararı dokunan mikroorganizmaların ulaşmasını engeller ve yararlı bakterilerin üremesini sağlayarak bağışıklık sistemini güçlendirir.

Dudak uçuklarını tedavi eder

Dudağınızda sebebi ne olduğu fark etmeksizin çıkmış olan dudak uçukları hem fena bir görünüm hem de ağrı yapar. İşte bunun önlenmesi adına zeytin ağacı yapraklarından elde edilmiş çay kullanılabilir.

Sivilce mantar ve siyah lekelerine elveda

Cilde olan yararları içinde gene sivilce, mantar ve siyah lekelere karşı da son aşama tesirli bulunduğunu dile getirmemiz gerekmektedir. Bilhassa ayak mantarlarından şikayetçi olanlar antimikrobiyal tesiri yardımıyla bu rahatsızlıktan kurtulabilir. Sivilcelerin ve mantarların kısa süre içerisinde iyileşmesini sağladığını kati olarak söyleyebiliriz.

Yaraların iyileşmesini hızlandırır

Yaraların iyi olması vakit alabilir. Bunun sebebi kalsiyum eksikliğinden meydana gelmektedir. Oysa yaraları iyileştirici etkiye sahip antioksidan özelliği yardımıyla yaraların hızlıca iyileşmesinde etkilidir.

Kepekleri ortadan kaldırır

Cilt hastalıklarını iyileştirici tesiri tabii ki saç derisi için de geçerlidir. Doğru olmayan saç bakım ürünlerini kullanmak ve saçların kafi yıkanmaması benzeri sebepler saçların kepek problemleriyle karşı karşıya kalmasına sebep olur. Oysa zeytin yaprağı çayının saçtaki kepek problemlerine fazlaca iyi gelir. Hem de zeytin ağacından elde edilmiş zeytinyağı bitkisel şampuanı da gene bitkisel saç bakım ürünleri içinde geliyor. Bu saçların derinlemesine beslenmesi bakımından son aşama mühim bir mevzu olarak karşımıza çıkıyor.

Saç mantarlarını yok ediyor

Saçta meydana gelen hastalıkların başlangıcında saç mantarları geliyor. Bitmek bilmeyen kaşıntı ve bunun sebep olduğu yara bere ve kanamalara karşı zeytin yaprağı çayı mucizesi etkilidir. Saç mantarlarına yol açan zararı dokunan mikroorganizmaların yok eder.

Tüm bu özellikleriyle bitki çayları içinde uzmanların öneri olarak en çok tavsiye ettikleri zeytin yaprağı çayı alternatif tıpta en oldukça tercih edilen bitkisel kürler olarak bilinmektedir. Bu naturel olağanüstü etkiden yararlanarak pek çok hastalığa karşı tedbir alabilirsiniz. Tamamıyla yer verilen bu yaklaşımlar çerçevesinde zeytin yaprağı çayından elde edilmiş olağanüstü etkiler esas alınarak pek fazlaca dermatolojik hastalıkların tedavisinde genel olarak kullanılır. Hem de dermatologlar tarafınca tavsiye edilen bu çay her açıdan sıhhatli ve bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesine yardımcıdır. Vatanımızda genel olarak bulunması da öne çıkan yönlerinden birisidir.


Zeytin Yaprağı Çayı Nasıl Yapılır?

Zeytin Yaprağı Çayı Faydaları Nelerdir Nasıl Tüketilir
Zeytin Yaprağı Çayı Yararları Nedir Nasıl Tüketilir

Zeytin yaprağı yaprağı çayı hazırlamak için 2 bardak kaynayan su içine 2 tatlı kaşığı zeytin yaprağını ilave ettikten sonra 15 dakika boyunca kaynatın. 2-3 dakika demini aldıktan sonrasında süzülerek içime hazır hale gelir. Tatlandırmak için bal yada limon ekleyebilirsiniz. Günde 1-2 fincan çayı tüketebilirsiniz.


Zeytin Yaprağı Çayının Zararları

Bu yan tesirleri dikkate alınarak her açıdan ihtiyaç duyulan önlemlerin alınması ve en düzgün biçimde tedavi şekillerinin buna gore tespit edilmesi mümkündür.

Şeker hastası olan kişiler uyarılıyor

Ani kan şekeri değerini düşürücü özelliği yardımıyla diyabete iyi gelir, fakat hastaların kullanmadan öncesinde hekim kontrolünden geçmesi gerekmektedir. Buna karşı alternatif tıp uzmanları da her açıdan uyarıyor.

Hafifçe baş dönmesi olabiliyor

Vücuda kan pompalamayı hızlandıran kan dolaşım tesiri ve gene antiviral özelliği sebebiyle baş dönmesi hafifçe bir şekilde ilk başta kendini hissettirmektedir. Bu durum da uzmanlara bakılırsa son aşama normal olarak karşılanıyor.

Burcu Gündoğan
Burcu Gündoğan
SesliCadde.Net Arkadaşlık Evlilik Sitesinin Yöneticisiyim. Umuyorum ki , Sitemiz sayesinde Hayalini Kurduğunuz Gerçek Aşkı Bulursunuz.!

Hemen Bi Tane Yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunu Paylaş:

Abone Ol

Popüler

Bunlarda İlginizi Çekebilir
Sevebilirsiniz

Rüyada Abdest Aldırdığını Görmek Ne Anlama Gelir ?

Rüyada abdest aldırdığını görmek tabiri Rüyada abdest aldırdığını görmek Allahü...

Profilo Bulaşık Makinesi e02 Hatası (Çözümü)

Profilo bulaşık makinesi e02 hatası NTC sensör arızası kısaca ısı...

Rüyada Abdest Aldığını Görmek Ne Anlama Gelir ?

Rüyada abdest aldığını görmek tabiri Rüyada abdest aldığını görmek rahat...

Profilo Bulaşık Makinesi e20 Hatası ( Çözümü )

Profilo bulaşık makinesi e20 Hatası vermesi ısıtıcı pompasında hata olduğu...