Vazelin Neden Yasaklandı ?

Tarih:

Vazelin neden yasaklandı isimli bu yazıda değerli okurlarımıza vazelin yasaklandı mı ve vazelin yasak mı gibi sorular hususunda ayrıntılı bilgiler vereceğiz. Cilt kuruluğunun önüne geçilmesi ve giderlebilmsesi amacı ile kullanılan krem olmaktadır. Çoğu zaman cilt kuruluğunun giderilmesi amacı ile kozmetik mağazalarından alınmaktadır. Vazelin muhteviyatında petrol atıklarından oluşmuş bulunan jelatin bulunmaktadır. İnsanların cildinde yara, yanık, kuruluk, egzama gibi durumlar olduğu zaman vazelin sürülerek tedavi edilmektedir.

Vazelin neredeyse her insanın kolay bir şekilde bulabileceği ürün olarak piyasaya sürülmektedir. Kendi içinde aroması ve çeşitlerine gore gruplarını ayrılmaktadır. Çocuklar ve Bebekler için daha azca kimyasal olan vazelin tercih edilmelidir. Vazelin kullanmadan öncesinde içindeki faktör maddelere karşı duyarlılık ve hassasiyeti olan kişilerin tabip kontrolü altında kullanılması tavsiye edilmektedir. Bilhassa cildi yağlı ve akneye eğilimli bireyler vazelin kullanmaktan uzak durmalıdır. Vazelin içinde ne olduğunun son derece yağlı olduğundan sivilce ve akne oluşturduğu tespit edilmiştir.

Vazelin neden yasaklandı

Petrol içerikli ürün olduğundan bedende birtakım dengesizlikler oluşturmaktadır. Bilhassa bayanlarda östrojen hormonuna bağlı olarak kısırlık ve regl düzensizliklerine sebep olmaktadır. Merdiven altı sanayisinde üretilen markasız ürünlerden kaçınılmalı ve alınmamalıdır. Tanınmış ve Bilinen markaların ürünleri devamlı güvenilir olmaktadır. Cilt gözeneklerini kapattığından dolayı cildin nefes almamasına sebep olmaktadır. Ağır karaciğer rahatsızlığı olan bireylerde içinde bulunan parafen sebebiyle hastalar yorulmaktadır. Güneşe çıkmadan öncesinde vazelin sürülmesi küçük çaplı yanıklara sebebiyet oluşturmaktadır.

Yüz ve göz bölgesine sürülmemeli ek olarak saç derisine uygulanmamalıdır. Tahriş ve alerjik etkenler tespit edilmiştir. Çoğu zaman plastik ve petrol içermekte olan krem ve kozmetik ürünlerinden uzak durulmalıdır. Bitkisel ürünler tercih edilerek cilt hastalıklarından ve deri kanserinden korunmak mühim olmaktadır.

Hemen Bi Tane Yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunu Paylaş:

Abone Ol

Popüler

Bunlarda İlginizi Çekebilir
Sevebilirsiniz

Rüyada Abdest Aldırdığını Görmek Ne Anlama Gelir ?

Rüyada abdest aldırdığını görmek tabiri Rüyada abdest aldırdığını görmek Allahü...

Profilo Bulaşık Makinesi e02 Hatası (Çözümü)

Profilo bulaşık makinesi e02 hatası NTC sensör arızası kısaca ısı...

Rüyada Abdest Aldığını Görmek Ne Anlama Gelir ?

Rüyada abdest aldığını görmek tabiri Rüyada abdest aldığını görmek rahat...

Profilo Bulaşık Makinesi e20 Hatası ( Çözümü )

Profilo bulaşık makinesi e20 Hatası vermesi ısıtıcı pompasında hata olduğu...