İltihaplı diş neden çekilmez iltihaplı diş çekimi sonrası

0
41

Doktora gittiğinizde dişimizde iltihap olduğunu söylüyorsa, dişimizde apse var demektir. Peki apseli diş yani iltihaplı diş neden çekilmez. ? Günümüzde Türkiye’de doktorlara en çok sorulan sorulardan birisi budur sevgili arkadaşlar.

Apseli diş çekilir mi yani iltihaplı diş çekilir mi.?

Akut iltihaplı diş çekilmez ancak akut iltihap olmayan dişler çekilebilir sevgili arkadaşlar. Şimdi sizlere bu konu ile ilgili daha derin detaylar verelim. Verelim ki, Kafanıza takılan bütün soruların cevabını almış olun ve içiniz rahatlasın..

Iltihaplı olan dişin çekilmemesi konusunda insanlarımız oldukça yaygın olarak konuşmaktadır. Yani Türkiye’deki insanların birçoğu iltihaplı dişin çekilmeyeceğini bilir. Aslında bunun doğrusu böyle değildir. Çünkü, bazı iltihaplı dişler çekilebilir. Bu durum dişlerimizde oluşan apselerin kronik ve akut olmasına göre değişmektedir. Dişlerde oluşan apseler akut ise bu diş çekilmez. Daha doğrusu bu dişin çekilmesi Doktorlar tarafından önerilmektedir. Ancak Dişiniz de oluşan iltihap sebebiyle durum akut değil ise yani kronik ise Doktor O dişinizi rahatlıkla çekebilir. Diş apsesi kronik olduğunu anlamanız için, Eğer Dişiniz yani diş apsenin Arada sırada şişiyorsa bu durum o apsenin kronik olduğunu göstermektedir.

Ancak şöyle de bir durum var Sevgili dostlar. Iltihaplı olan Dişiniz de apse oluştuysa ve bu kronik ise o dişin kesinlikle çekilmesi gerekiyor anlamına gelmez. Yani o dişinizi çektirmek zorunda değilsiniz. Çünkü, kronik apse olan dişler çekilmeden Antibiyotik ile tedavi edilebilir. Hatta bazı durumlarda antibiyotik kullanmadan bile iyileşmeler gerçekleşebilir.

Diş apsesi yani diş iltihabı nedir, iltihaplı diş nedir.?

Enfeksiyon sonucu diş ve diş etlerinde iltihap birikmesi Diş apsesi olarak adlandırılmaktadır. Dişimizde ani olarak meydana bir ağır geldiyse, Daha sonrasında da birkaç saat içinde yoğunlaştı İsa ve şiddetli olarak zonklayan bir Diş ağrısı çekiyorsanız diş apsesi var demektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here