Neşe Baykent Kimdir?

0
33
Neşe Baykent Kimdir
Neşe Baykent Kimdir

Kanal d’nin yeni dizisi afilli aşk kadrosunda oyuncu olarak oynamaya başlayan Neşe baykent kimdir ? Nerelidir ve kaç yaşındadır sorularının cevabını bu makalemizde bulacaksınız.

Neşe baykent kameralar karşısına yeraltında dünya var isimli dizi ile ilk kez geçmiştir. 2 haziran 1975’te İzmir’de doğmuştur.

Neşe Baykent Biyografisi

İzmir’de dünyaya gelmiş olan oyuncu Neşe baykent, lise dönemini bitirdikten sonra Hacettepe üniversitesi’nde tiyatro bölümünde eğitimini tamamlamıştır. Mezun olduktan hemen sonra oyunculuğa başlamıştır. Neşe baykent isimli ünlü oyuncu Boz’un ilk yer aldığı dizinin adı yeraltında dünya var isimli dizidir. Hemen ardından birçok filmde ve dizide yer almıştır. şu anda günümüzde ise Kanal d ekranlarında yayınlanan afilli aşk isimli dizide Yelda karakterinde oynamaktadır.

2001 yılında Antakya şehrimizde yaşanmış olan gerçek bir olayın siyasi koşullarını ve daha sonrasında yaşanan konuları yer alan şelale isimli filmde yer almıştır. Şellale filminin başrollerinde Hülya Koçyiğit, Nurgül Yeşilçay, Tuncel Kurtiz,Aykut Oray ve Ege Aydan gibi önemli isimler de yer almıştır. 2008 yılında unutma beni isimli dizide Mehtap karakterinde Neşe baykent tekrar yer almıştır. Bu dizide ise birbirine bir türlü kavuşamayan iki âşık insanın yıllar boyunca yaşadıklarını anlatıyor. Neşe baykent bu dizide rolünü ünlü isimlerden Şahap sayılgan, Eren Oray, Osman Karakoç, Uğur Çavuşoğlu ve Didem özkavukçu gibi önemli isimlerle paylaşmıştır.

2013 yılında beni deli etme isimli dizide yer almıştır. Beni deli etme dizisi oldukça eğlenceli bir dizidir. Dizi çekirdek bir aileye sahip olan ve bu ailenin sorunları bir türlü bitmeyen psikolog engin’in yaşadığı olayları eğlenceli bir şekilde seyircisine sunmuştur. Beni deli etme dizisinin başrollerinde ise Alpay Ulusoy, Ayşe Berna konur, Ünsal coşar, Deniz sipahi yer almıştır. 2015 yılında Neşe baykent Kara Sevda isimli dizide Vildan karakteri ile seyircisi karşısına geçmiştir.

Neşe Baykent’in Yer Aldığı Dizi ve Filmler

  • 2015 Kara Sevda
  • 2013 beni deli etme
  • 2011 beni affet
  • 2013 Deniz yıldızı
  • 2008 unutma beni
  • 2008 kınacılar konağı
  • 2001 şellale
  • 2001 yeraltında dünya var

SesliCadde.Net / Özel Haber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here