Kombu Çayı Faydaları Nelerdir?

Tarih:

Kombu çayı, kuvvetli bir probiyotik deposudur ve bağırsak sağlığını korumaya destek olan laktik asit bakterilerini içerisinde bulundurur. Antimikrobiyal, anti-enflamatuar ve antioksidan tesiri ile enfeksiyon, irin oluşmasını engeller. Kötü kolesterol seviyesini iyileştirerek kalp hastalığına karşı korur.

Kombu Çayının Yararları

Kalp ve Damar Sağlığını Korur

Dünyadaki vefat nedenlerinin büyük bir bölümü kalp ve damar hastalıklarından meydana gelmektedir. Kalp ve damar hastalıklarını engellemek adına alınacak tedbirler yaşamsal ehemmiyet taşır. Bu hastalıktan korunmak için bitkisel bir önlem almak isterseniz kombu çayı aradığınız yöntemler içinde iyi bir seçenek diyebiliriz. Bu çay varlıklı içeriği ile kolesterolünüzü dengeleyerek sizi tedirgin eden kalp ve damar hastalıklarının önüne geçecektir. Senede ortalama olarak 20 milyon insanın yaşamını kaybetmesine sebep olan bu genel hastalık karşısında minik önlemler kalp ve damar sağlığınızı korumada büyük etkiler elde edecektir.

Kilo Vermeye Destek Olur

Fazla kilolar bir çok hastalığın tetikleyicisidir. Sıhhat bakımından sorun yaratabilecek bedende biriken fazla yağdan kurtulmak için türlü türlü yollar arıyorsanız bu gaye uğruna ilerleyeceğiniz en ideal yollardan bir tanesi olacaktır. Zayıflama mevzusunda son derece tesirli olan sirke formundaki bu çayın metabolizmayı hızlandırıcı tesirleri mevcuttur. Bu çayı içtikçe bağırsak faaliyetlerinizin düzene girdiğini ve yağ yakımının hız kazandığını görmüş olacaksınız. Kombu çayını ara öğünlerde gün içinde en çok 2 kez tüketimi tavsiye edilmektedir.

Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirir

Şayet sürekli olarak hasta oluyorsanız, bağışıklığınız zayıf ise bu çayı tüketebilirsiniz. İçeriğindeki probiyotikler ve antioksidanlar bağışıklık destekleyici vazife üstlenmektedir. Bağışıklığınızı sisteminizi güçlendirmek ve hastalıklara karşı direnç kazanmak istiyorsanız sizlere öneride bulunacağımız kombu çayını mutlaka denemelisiniz. Kötü görüntüsü aklınızı karıştırmasın tükettikçe etkilerini görecek etkilerini gördükçe vazgeçemeyeceksiniz.

Sindirimi Kolay hale getirir

Reflü, kabızlık, irritabl bağırsak sendromu (İBS), çölyak genel görülen sindirim sistemi hastalıklarıdır. Mevsimsel değişimler ve beslenme bozuklukları sindirim sorunlarının en büyük tetikleyicileridir. Bu hastalıklarından korunmak için türlü türlü bitkisel yöntemler deniyorsanız, keskinlikle kombu çayını da bu bitkisel yöntemlerin içine dahil etmelisiniz. İçeriğinde bulunan probiyotikler, enzimler ve yararlı asitler sindirim sorunlarınızın üstesinden gelmede son derece faydalı olacaktır. Evinizde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bu çayı belirli aralıklarla günlük olarak tüketmeniz sindiriminizi muhteşem biçimde destekleyecektir.

Detoks Tesiri Oluşturur

Vücudumuzda biriken toksinlerin dışarı atılmasını sağlamak için pek fazlaca metot kullanırız. Kombu çayı, ihtiva ettiği glukoronik asit yardımıyla kuvvetli bir detoks tesiri yaratacaktır. Glukoronik asit, biriken toksinleri böbreklere yollayarak kısa süre içerisinde vücuttan atılımına destek olacaktır. Stres, hava kirliliği, işlenmiş besinlerin tüketimi benzeri vücudumuzda toksin oluşturacak türlü nedenleri birer birer yok ederek kısa süre içerisinde sıhhatli ve zinde bir vücuda sahip olmanızı sağlayacaktır. Toksin birikimini önlerken bununla birlikte biriken toksinlerinde vücuttan atılımını sağlayacak sizde bu derman deposu çayın etkilerini görmeye başlayınca kullanmaktan katiyen vazgeçemeyeceksiniz.

Egzama Tedavisinde Kullanılır

Egzama nedeni ile pullanan, çatlayan deriniz canınızı mı sıkıyor? Hem görüntüsünden hem de kaşıntısından bıktığınız bu hastalığın etkilerini en az seviyeye indirmek ve tedavisini sağlamak için bir çözüm arayışındaysanız kombu çayı imdadınıza yetişecektir. İçeriğindeki bileşenler bu hastalığın ciltten adım adım ortadan kalmasını sağlar.Çayın nemlendirici özelliği yardımıyla de döküntü ve kaşıntılar son bulacaktır. Bir pamuk yardımı ile egzamalı bölgeye bu çayı uygulamak yarayı rahatlatacak ve kısa süre içerisinde iyileşmeyi elde edecektir.

Stres ve Yorgunluğu Yok Eder

Günlük rutin yaşamda türlü türlü sebeplerden dolayı baskı, gerginlik ve bitkinlik hissetmemiz kaçınılmazdır. Bilhassa kümülatif ritmde çalışan kişiler günün sonunda üzerilerindeki stres ve yorgunluğu bir an öncesinde atmak için türlü türlü yollara başvururlar. Bu yollara tesirli ve bitkisel bir yol daha eklemek istersek kombu çayı karşımıza çıkacaktır. Bu çay ile tanışınca fena görüntüsüne karşın büyük bir zevkle içecek ve etkilerini gördükçe bağımlısı olacaksınız. Gün içeresinde tüketeceğiniz bir bardak çay enerji vererek yorgun ve bitkin görüntünüzü ortadan kaldıracaktır. Üzerinizdeki stresin yavaş bir şekilde azaldığını görecek işinizi daha adapte ve canlı bir halde yapacaksınız.

Uykusuzluğu Giderir

Deliksiz bir uyku çekmenin hayali ile yaşıyor başınızı her yastığa koyduğunuzda uykusuzlukla yaptığınız savaştan yenik mi ayrılıyorsunuz? Nerede ise her metodu deneyip hala deva bulamadıysanız kombu çayını denemenizde büyük yarar var. Zira o iyi bir uyku tetikleyicisidir. İçeriği uyku döngünüzün sıhhatli bir halde işleyişini sağlayarak mışıl mışıl bir uyku çekme hayalinizi gerçeğe dönüştürecektir.

Baş ve Adale Ağrılarını Yok Eder

Vücudumuzun çeşitli bölgelerindeki ağrılardan ilaç kullanmadan kurtulmak için naturel yöntemlerden kabul edilen kombu çayından faydalanabilirsiniz. Bilhassa baş ve adale ağrılarında son derece etkilidir. Bu çayın görüntüsü her ne kadar hoş olmasa da sağlamış olduğu iyileştirici özelliği sizi kendisine hayran bırakacaktır. Ek olarak yumuşak dokuda oluşmuş bulunan romatizmal ağrıları da kısa süre içinde ortadan kaldırmaktadır.

Bademcik İltihabı Tedavisinde Kullanılır

Bademcikler virüs ve bakterilerin işgaline son derece açık bir organdır. Ne kadar dikkat edersek edelim , bilhassa kış mevsiminde sıkılıkla enfeksiyon kapabilmektedir. Şiş bademciklerinizin ağrısını dindirmek, iltihabını yok etmek için kombu çayından küçük ve tesirli bir yardım almaya var mısınız? Bademciğinizin tedavisi adına bu sirke formundaki çayı gargara olarak kullanabilirsiniz. İlaca başvurmadan kati ve tesirli bir metot arıyorsanız güvenilir olun ki bu çay işinize yarayacak ve bu hastalık duyduğunuz durumdan sizi çekip alacaktır.

Kanseri Engeller ve Tedavisinde Etkin Rol Oynar

Bedendeki fena huylu tümörlerin büyüyerek sıhhatli dokulara zarar vermesiyle oluşmuş bulunan ve süratli bir halde bedende ilerleme kat eden kanser hastalığına olağanüstü bir deva olarak, tabiat ananın ölümsüzlük iksiri olan kombu çayını önermekteyiz. Her derde ilaç içeriği yardımıyla pek fazlaca çeşidi olan bu hastalığa yakalanma ihtimalini en az seviyeye indireceğini biliyor muydunuz? Ek olarak bu çayı yalnızca engellemek için değil hastalığın iyileştirme sürecinde de tüketebilirsiniz.

Astım Krizlerini Hafifletir

Astım hastalığı, hava yollarının tıkanması sebepli kendini ataklar durumunda belli eder. Bu hastalığı denetim altında tutmak ve krizleri hafifletmek için sıhhatli yaşam iksiri olarak isimlendirilen kombu çayını içiniz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu çayın içindeki bileşenler hastalığın tetikleyicileri ile savaşarak krizleri en azca hasarla atlatmanızı sağlar. Bu nedenle astım hastalığından mustarip olanlara şiddetle önerilmektedir.

Kan Şekerini Kontrol Eder

Çağımızın genel hastalıklarından kabul edilen diyabet pek fazlaca ölümcül hastalığın başlıca tetikleyicisidir. Halsiz hissetme, kaşıntı, iştahsızlık benzeri işaretler ile kendini belli eden bu kurnaz hastalıkla mücadele için muhteşem bir naturel içecek olan kombu çayını deneyebilirsiniz. Bu çayın kan şekerini sabitleyici tesiri yardımıyla şeker hastalığınızı denetim altında tutmak {hiç de} zor olmayacaktır. Şayet şeker hastasıysanız veya risk grubundaysanız yapacağınız tek şey asla vakit kaybetmeden bu derman deposu çayı hazırlamak olsun.

Cilt Lekelerini Giderir

Yaş aldıkça cildimizdeki kırışıklıklar ve lekelenmelerden rahatsızlık hissetmeye başlarız. Bilhassa hanımefendilerin bu deformasyonları engellemek adına pek fazlaca yol denedikleri aşikar. Ancak inorganik yöntemler pek fazlaca cilt problemini bununla beraber getirebilmektedir. Yaşlanmanın getirisi olan kırışıklık ve lekelerden kurtulmak, daha sıhhatli bir cilde kavuşmak kombu çayıyla pek de uzak değil. Yapılacak tek şek bu olağanüstü iksiri bir pamuk yardımı ile cilde uygulamak olacaktır. Bu ürünü kullandıkça ve görkemli tesirini tattıkça cilt kusurlarınız tek tek yok olduğunu küs olduğunuz aynalarla kısa süre içinde barıştığınızı görmüş olacaksınız.

Cildin pH Dengesini Düzenler

Vücudumuz sıhhatli bir halde faaliyetlerini sürdürebilmek için asit ve baz (pH dengesi) dengesine gereksinim duyar. Şayet bu denge bozulursa metabolizmamızda bazı problemler baş gösterir. Bu dengeyi koruma altına almak ve sıhhatli bir metabolizmaya sahip olmak istiyorsanız tükettiğiniz içeceklerin arasına yaşam uzatması ile nam salmış olan kombu çayını katiyen eklemelisiniz. İçerdiği bileşenler yardımıyla vücudun asit ve baz dengesini sağlar. Sıhhatli olmayan besinlerin tüketimi ve düzensiz yaşam biçimi bu dengenin bozulmasındaki başlıca faktörlerdir. Siz de tüketirken bu etkenleri düzene sokmayı katiyen göz ardı etmemelisiniz. Aksi takdirde bu çayın etkisinden minimum biçimde faydalanmış olmuş olursunuz.

Kanı Temizler

Dengesiz beslenme, sağlıksız yiyecek ve içecek tüketimi kanın pıhtılaşmasında hızlandırıcı etkilere sahiptir. Kan pıhtılaşması ciddi sıhhat problemlerine davetiye çıkarabilmektedir. Siz de bu durumun oluşmaması için tedbir almak ve naturel yöntemler ile kanınızı temizlemek isterseniz kombu çayının antioksidan etkisinden faydalanabilirsiniz. Toksin arındırıcı özelliğe sahip bu iksiri kullanmanız emin olun ki sağlığınız için atmış olduğunuz en mühim adımlardan biri olacaktır.

Saçın Sıhhatli Uzamasına Destek Olur

Saçlarınız fazlaca geç mi uzuyor? Kuru ve yıpranmış görüntüsünden bıktınız mı? Pek fazlaca şampuan deniyorum ancak bir değişim göremiyorum diyorsanız derdinize deva olacak kombu çayı ile karşınızdayız. Bu çok önemli çay ile saçlarınıza yapacağınız maske sizi rahatsız eden görünümden en kısa süre içinde kurtaracaktır. Kullanmaya devam ettikçe yumuşacık ve sıhhatli uzayan saçların hayaline kavuşmanın keyfini yaşayacaksınız.

Kolit Tedavisinde Etkin Rol Oynar

Kolit bilinmiş olduğu suretiyle kalınca bağırsakta oluşmuş bulunan iltihabi hastalıkların genel adıdır ve çeşitleri mevcuttur. Yaşam standardını ciddi anlamda bozan bu hastalıkla mücadele yolunda kombu çayından yardım alabilirsiniz. İçeriği, bağırsak iltihaplarını iyileştirici etkiye sahiptir. Kolit türlerinden mustarip hastaların rahatlaması için günlük olarak bu çayı tüketmeleri önerilmektedir.

İrite edici görüntüsü ile içme mevzusunda tereddüt edeceğiniz fakat faydalarını öğrenince bir an öncesinde hazırlamak isteyeceğiniz kombu çayının evimizde yapımı son derece kolaydır. Ilk olarak yapılış kısmına geçmeden bu alışılmadık çayın ana maddesini temin etmeniz gerekmektedir. Kombu mantarı, ülkemizdeki bir çok aktarlardan satın alabileceğiniz genel bir tür değildir. Bu mantara ulaşmak için bitkisel ürünler satan online sitelere başvurabilirsiniz. Şayet online alışveriş ile oldukca fazla haşır neşir değilim derseniz güvendiğiniz bir aktardan kombucha kültürü veya mayası adıyla bu mantarı sipariş edebilirsiniz.


Kombu Çayı Nasıl Yapılır?

  1. Kombu çayı hazırlamak için 1 su bardağı şeker ve 1 litre kaynamış suyu bir tencere içinde karıştırın.
  2. 7 poşet siyah yada yeşil çay ilave ettikten sonra 15 dakika kaynar suda demlenmesini bekleyin.
  3. Cam kavanoz içine demlenen çayı boşaltın ve 2 litre soğuk su ilave edin.
  4. Karışım ılıdıktan sonrasında içine kombu mantarı ilave edin.
  5. Bez yardımı ile kavanozun üzerini kapatın ve lastikle sabitleyin.
  6. Güneş almayan bir yerde oda sıcaklığında beklemeye alın.
  7. 10 gün bekledikten sonrasında içinden kombu mantarını alın ve süzgeçten geçirin.
  8. Buzdolabında beklettikten sonrasında soğuk bir halde içebilirsiniz.

Hemen Bi Tane Yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunu Paylaş:

Abone Ol

Popüler

Bunlarda İlginizi Çekebilir
Sevebilirsiniz

Rüyada Abdest Aldırdığını Görmek Ne Anlama Gelir ?

Rüyada abdest aldırdığını görmek tabiri Rüyada abdest aldırdığını görmek Allahü...

Profilo Bulaşık Makinesi e02 Hatası (Çözümü)

Profilo bulaşık makinesi e02 hatası NTC sensör arızası kısaca ısı...

Rüyada Abdest Aldığını Görmek Ne Anlama Gelir ?

Rüyada abdest aldığını görmek tabiri Rüyada abdest aldığını görmek rahat...

Profilo Bulaşık Makinesi e20 Hatası ( Çözümü )

Profilo bulaşık makinesi e20 Hatası vermesi ısıtıcı pompasında hata olduğu...