Hangi Burç Erkeği Nasıl Bir Psikolojiye Sahip ?

Tarih:

Astroloji de yer edinen 12 burcun birbirinden değişik ruhsal özellikleri vardır. Bu konumuzda hangi burç erkeğinin nasıl bir psikolojiye sahip olduğuna dair informasyon vereceğiz.

Yengeç Burcu Erkeği

 

Yengeç burcu erkeği oldukça gözlemcidir. Ve yaşadığı hayata perspektif olarak bakan oldukça duygusaldır. Duyguları mantıklarından daha önemlidir. Kimi zaman değişkenlik gösteren yapısı vardır. Can sıkıldığında bunu derhal kendi içine atar ve çevresine belli etmez. O gün mutlu günüyse ondan neşelisi yoktur. Onunla beraber süre son derece iyi geçer. Onunla bir defa bile konuşan şahıs hem onunla dertleşmek ister şu sebeple oldukça güvenilir ve sadık ve vefalı yapısı vardır. Hem derhal kendisi karşısındakine güvenir hem de karşısındaki insana çok güven ve itimat verir. Gizemli bir yapısı yoktur. İçindekileri olduğu şeklinde dışa yansıtır.

Eli oldukça açık en gönlü varlıklı burç olarak bilinir. Fazlaca yardımseverdir ve kendisine meydana getirilen iyilikleri unutmaz. Suya olan ayrı bir düşkünlüğü vardır. Duşa girdiğinde oldukça rahatlar ve derhal kendini toplar. Deniz görmeden durması imkansız. Onunla beraber yaşamak istiyorsanız denizli bir şehirde yaşayacağınızdan çok emin olun. Evine ve ailesine bağlıdır. Keyifli yapısı yardımıyla çevresinde bulunan insanları eğlendirir ve güzel süre geçirilir.

Yengeç burcu aşık olduğunda aşka düştüğü kişiyi ilgiye boğar onun için yapamayacağı bir şey yoktur. Kavga etmekten ve tartışmaktan kesinlikle hoşlanmaz. Bu sebepten bir mevzuyu uzatmamak da yarar var hanımlar:)

 

Yengeç burcunun kalbine giden yol ailesidir. Ailesine olan düşkünlüğü oldukça başkadır. bu nedenle ailesiyle iyi anlaşmanız koşul. Kendisi ailesine kızsa da aman diyelim yorum yapmayın. Kendisi kızsa dahi buna siz de dahil hiç kimseye ailesine söz ettirmez. Bir taraftan oldukça şanslısınız şu sebeple yengeç burcu erkekleri duygusal ve keyifli bir yapı da oluğu için süre onunla su şeklinde akıp gidecektir.

Yay Burcu Erkeği

Yay burcunun psikolojisini idrak etmek oldukça kolay değildir. Bundan dolayı oldukça değişken bir yapısı vardır. Adalete oldukça ehemmiyet verir. Fazlaca kaygılıdır devamlı bir şey olacak hissiyatı vardır. Bu sebepten genel anlamda yay burcu erkeğinde ürkü atak hastalığı vardır. Özgürlüğüne oldukça düşkündür bundan dolayı da ilişkileri genel anlamda sorunlu geçer. Kendisi kısıtlamak ister fakat kısıtlanmayı sevmez. Fazlaca düşünür olmayan bir şeyi bile var şeklinde düşünüp problem çıkarabilir. Dikkatli biri değildir. Mutlu olsalar da olmasalar da gülmeyi oldukça severler. Bir şeye oldukça sinirlendiğinde derhal yiyecek bir şeyler ararlar. Onunla sakinleşirler.

Yay burcu erkekleri, obsesif kompüsül bozukluğuna yakındırlar. Ruh halleri depresiftir. Aniden gülerken aniden suratının düştüğünü görebilirsiniz. Oldukça cömerttir. Kolay kolay hiçbir şeyden korkmazlar kimi zaman bu huyları başlarına bela almasına niçin olabilir. Onlarla kolay kolay bir hanımefendi anlaşamaz ilkin onun gizem dolu büyüsüne kapılır sonrasında ise devamlı tartışmalar meydana gelir. Bir kalıba sokulmaktan ve devamlı kısıtlanmaktan asla hoşlanmaz bu nedenle devamlı problemler çıktığında yay erkeği sıkılacak ve ilişkiyi bitirecektir.

 

Yay burcu erkeğinin ruhsal durumunu şu demek oluyor ki psikolojisini anlamaya çabalamayın. Bundan dolayı kendisi de kimi zaman kendini idrak etmek da güçlük çekiyor. Onu kendi kendine bırakmanız en doğrusu olacaktır. Hayatına müdahale etmedikçe yaptıklarını eleştirmediğiniz sürece onunla mükemmel süre geçirirsiniz. Onunla bir yaşam geçirmek istiyorsanız iyi düşünün.Her şey aşk demek değil iyi anlaşmak , kafa denkliği de oldukça önemlidir. Bu sebepten iki tarafta bazı şeyleri iyi düşünüp ona nazaran karar vermesi doğru olacaktır.

Oğlak Burcu Erkeği

Oğlak burcu erkeği bir ortama girdiğinde kesinlikle dikkat çeker. Konuşma tarzı ile, sert görünümü ile dikkatleri üstüne toplar. Seviye onun için oldukça önemlidir. Planlı emek harcamayı sever. Kendini iyi hissettiğinde o gün her şey yolunda gider. Fazlaca duygusaldır fakat bunu etrafına göstermez, duygularını içerisinde yaşamayı tercih eder. Sevdiğini insanı sahiplenir fakat kıskanç bir yapısı vardır ve bunu gizleyemez.

Oğlak burcunun ruhsal rahatsızlığı melankolik olmasıdır. Bir problem olduğunda köşesine çekilir ve yalnız başına sorunların üstesinden gelmeyi başarır. Öteki ruhsal rahatsızlığı da megalomanidir. Şu demek oluyor ki bunun adı büyüklenmedir. Kendisinin herkesten değişik bulunduğunu düşünür ve bunu birilerinden duyduğunda oldukça hoşuna gider. Onun bir doğrusu var ise bunu kimse değiştiremez. Keçi şeklinde direnimi olduğundan bir mevzu da zıtlaşıldığında oldukça sinir olur.

Çoğu zaman işe oldukça düşkündür. Hep en düzgün olmak ister ve disiplinli emek harcamayı severler. Yalanı asla sevmezler bu nedenle bu mevzuda dikkatli olmalısınız. Fazlaca hırslıdır bir şeyi isterse bunu kesinlikle başarır. Fazlaca azimlidir yapmış olduğu işi asla yarım bırakmaz. Devamlı adını her yerde başarısı ve saygınlığı ile duyurur ve bundan gurur duyar. Sinirli yapısı kimi zaman çevresindekilere zarar verebilir. Aşırı istekli olması kimi zaman çevresi tarafınca yanlış anlaşılmasına niçin olabilmektedir. Çevresi tarafınca sevilir. Yerine nazaran pinti yerine nazaran de cömerttir para mevzusunda.

Oğlak burcu erkekleri, her şeyi oldukça kafasına taktığı için bazı zamanlarda kendi kabuğuna çekilir ve her şeyi inceden inceye düşünür. İçindekileri pek dışına vurmayı sevmez. Fazlaca kuvvetli gözükür fakat içindeki fırtınaları kimse bilmesi imkansız. Onu idrak etmek için üzerine gitmeyin ne kadar baskı yapmış olursanız o denli içine kapanır bundan dolayı kendini anlatmak istediği süre derdini anlatır. Üzerine gitmeyin.

İkizler Burcu Erkeği

İkizler burcu erkeği bambaşka bir dünyanın insanıdır. Bu aşamada birçok burç erkeğinden ayrı değerlendirilir. Ruhsal yönden bir kişilik bozukluğu olayı olduklarını söylemek mümkün. Her dakika değişik bir karaktere ve ruh haline bürünen bu burç erkekleri oldukça tehlikeli tiplerdir. Hayatlarında yer edinen insanoğlu artık değişik karakterlerine yetişemez olur ve duygu değişimleri sebebiyle büyük bir çıkmaza girer. Doğal olarak bu aşamada kendisine de anlam verememektedir. Beş dakika ilkin şen şakrak gülebilir ve psikolojisi kısa süre içerisinde değişerek büyük bir bunalım ve melankoli havasına girebilir. Bu duygu değişimleri sebebiyle hem kendisini hem de çevresindekileri büyük bir bunalıma sokabilir.

İkizler burcu erkeğinin psikolojisi çoğu zaman neşelidir. Yaşamdan zevk almak adına her alana adım atabilirler, sadece içlerinde her zaman bir huzursuzluk olayı hakimdir. Devamlı olarak bir şeylerden tedirgin bir davranış sergilerler ve tutumlarında da bu kaygı, huzursuzluk hakimdir.

Püpheci tavırları ruhsal yönden kendilerini ne yazık ki tüketme noktasına gelir. Devamlı olarak sevdiklerine karşı, vakalara ve durumlara karşı şüpheci tavırlar sergilerler. Itimat onlar için oldukça uzak bir kavram olup, güvensiz tutumları da ruhsal yönden yıpranmalarına sebebiyet verebilir. Umursamaz bir tutum içerisinde olsalar dahi kendi ruh dünyalarında durum kesinlikle bu şekilde değildir. Gün içerisinde yaşanmış olan her şeyi bir fragman şeklinde izler ve günün süzgecinden geçirirler. Netice itibari ile muntazam bir psikolojiye haiz bulunduğunu söylemek mümkün değildir.

Terazi Burcu Erkeği

Terazi burcu güzel duyu uyum ve dengeye gereksinim duyar. Sadece ara sıra hayatlarında ahengi bulamadıkları için dengesiz tavırlar sergileyebilir ve reaksiyon çekecek tarzda konuşmalar yapabilirler. Bir çok süre duygu karmaşası yaşayabilirler. Duygu karmaşasını ilerlemesi halinde yoğun coşkulu duygu sapmaları yada hiddet patlamaları yaşamaları kaçınılmazdır. Terazi burcu erkeği muhteşem derecede dengeli olan bir insandır. O eşitliği, adaleti seven bir kişidir. Devamlı çevresindekiler için hissettiği en düzgün şeyi halletmeye çalışır. Herkesi mutlu etmek için elinden geleni yapar. Tartışmalarda terazi erkeği pasiftir, çatışmaları sevmez. Karşısındaki insanla tartışmak yerine sulh ve sessizliği daha oldukça tercih eder.

Karşısındaki ile uyumlu olmak ve dengeli olmak için elinden geleni yapar. Entelektüel mevzularda karşısındaki insanla tartışmayı sever, sadece bu münakaşa adaletli olacaktır. Yanlış karar vermekten korkar, bu nedenle bir çok süre kararsızdır. Harcamalarında kısa vadeli yüksek getirili yatırımları daha mantıklı görür ve finansal bir gelecek planlar. Aşk hayatında Venüs gezegeninin tesiri altında kalması ile beraber güzel duyu bir adamdır. Mücevheri, lüks arabayı, parlak giysileri kullanmayı sever. İnsanları, nesneleri ve müzik dinlemeyi oldukça sever. O muhteşem uyumun adıdır. Fazlaca kolay gönlünü kaptırır, hovarda olma eğilimi vardır.

Sadece partneri ona karşı güvenilir ve sadık olursa o, daha oldukça sadakatli olacaktır. Çoğu zaman eli açık bir sevgilidir, eşini mutlu etmek için elinden geleni yapar. İlişkiyi sürdürebilmek için oldukça çabalar, eşi ile istikrarlı ve dengeli olmak için çabalar. Terazi burcu insanların sulh içerisinde ve refah içerisinde olmasını ister. Her zaman mantıklıdır, bir yerde birini kırması yada gücendirmesi oldukça sık karşılaşmayacağınız bir durumdur. Bundan dolayı konuşurken kelimelerine ve üslubuna akıl almaz derecede dikkat eder.

Kova Burcu Erkeği

Özellikleri bakımından oldukça fazla sivrilen bir burç olmasa da oldukça değişik özellikleri bünyesinde taşır. Çoğu zaman ikizler burcuna benzer özellikler gösterir. Bundan dolayı kova burcu erkekleri değişken bir ruh haline haizdir ve oldukça yönlü kişilikleri ile karşımıza çıkar. Psikolojisine oldukça muntazam demek doğru değildir. Devamlı değişken karakteri karşıdaki insanı korkutabilecek düzeydedir. Çoğu zaman çevresinde onu oldukça iyi tanıdığını düşünen insanoğlu bile kova erkeğini anlamakta güçlük yaşar. Bundan dolayı 5 dakika ilkin kahkahalar atarak söyleşi eden kova burcu 5 dakika sonrasında karalar bağlayarak ağlama krizlerine girebilir. Bundan dolayı bu burç erkeğinin psikolojinin muntazam bulunduğunu söylemek imkansızdır.

Özgürlüklerine son aşama düşkündür. Bu durum genel olarak psikolojilerini de etkisinde bırakır. Birine bağlı kalmak ve ona karşı mesuliyet almak rahatlarını bozar. Birinin üstüne düşen gölgesi bile kova erkeğini rahatsız edecek boyutlara ulaşabilir.

Kova burcu erkekleri değişiklik insanıdır. Sıradanlık ve sığ yaşam ona nazaran değildir. Devamlı değişiklik içindedir. İç dünyası ve psikolojisi de bu yönde etkilenir. Devamlı hareketlilik ister. Bir kova eşyalarını bunun bununla beraber arkadaşlıklarını bile bazen değiştirmekten yanadır. Bundan dolayı her insan kova burcu erkeği için yeni bir hayata oluşturulan penceredir ve kova erkekleri her pencereden yaşamı seyretmek ister. Farklılığa düşkün olan ve özgürlüğüne düşkün olan kova erkekleri için psikolojisini tanımlamak için kullanılabilecek en düzgün tamlama ” özgür ruh” tur. Devamlı yaşamı ti’ye alan bir tavırları vardır ve ruhsal olarak bazen karmakarışık bir dünya içine girseler dahi çoğu zaman neşeli ve yerinde duramayan insanlardır.

Koç Burcu Erkeği

Adından da anlaşılacağı suretiyle direnme felsefesi üstüne yaşamını kurmuş bir burçtur. Adeta bir koç boynuzunu hayata geçirmiş ve direnme içerisinde hareket eden bu burç erkeğinin psikolojisi de ideolojiler çerçevesinde oluşmuştur. Koç burcu erkeği inatçıdır söylediğim dedik ve dik başlıdır. Bir şeye karar verdiklerinde onları o kararından vazgeçirmek imkansızdır. Bencildirler kendilerinden başka kimseyi düşünmezler. Eleştirilmeyi sevmezler hatalarını katiyen kabul etmez ve yaptıklarını sonuna kadar savunurlar. Aşırı derecede meraklıdır, bu özelliği bir çok insanı yatabilir. İçi içine sığmayan kadar heyecanlı bir yapıya haizdir. Verdiği tepkiler oldukça fazladır. Onun için çevresindeki insanoğlu ondan korkar ve çekinir.

Koç burcu liderlik vasfı baskın bir karakterdir ve iyi otorite sağlar. Bununla birlikte oldukça eli açık olan koç burcu erkeği parasını geleceği düşünmeden sonuna kadar harcar. Acıma ve yardımsever olarak bilinir ve mesuliyet sahibidir. Çevresindeki insanları devamlı olarak yönlendirir. Belkide onların sorumluluklarını da o üstlenir. Dostları için her şeyi feda edebilir. Özgürlüğüne oldukça düşkündür. En yakınında olan ailesini yada sevgilisini katiyen özgürlüğüne müdahale ettirmez. Hiç kimseye hesap vermez ve daima kendi bildiğini okur. Kolay mutlu olur yaşama luğu oldukça yüksektir. Keyfine ve rahatına ulaşmak için elindeki tüm parayı harcayabilir.

Toplumsal çevre oldukça geniş olduğu için dost çevresi kalabalıktır. Neredeyse asla hanede takılmaz, dostlarıyla süre geçirmekten oldukça hoşlanır. Aşk hayatları birazcık çalkantılıdır. Partnerinin en minik hatasını büyütür, problem çıkarır. Belkide sevgisini kaybedebilir. Bundan dolayı koç erkeğinin eşi oldukça dikkatli olmalıdır. Özgürlüğünü kısıtlamamalıdır. Egoist karaktere haiz oldukları için partneri dahi olsa aşırı derecede aşık olup bağlanmaz.

Başak Burcu Erkeği

İnatçı bir kişiliğe haizdir. O söylediğim dedik ve kararlarında katiyen döndüremeyeceğiniz bir kişidir. Bir mevzuyu sonuna kadar destekliyorsa bu mevzuda katiyen münakaşaya girmez. Fazlaca fazla detaylara takılır, ilgisini çeken bir mevzuyu en ince ayrıntısına kadar inceler ve bu nedenle mevzunun ana hatlarını unutur. Son aşama akıllı olan başak burcu erkeği ergonomik düşünebilen bir yapıya haizdir. Herhangi bir sorunda anında çözüm üretir, bu özelliğinden dolayı bir çok insan onun hazırcevap bulunduğunu düşünür. Aslına bakarsak en süratli düşünebilen adam tipi bu burçtadır.

Başak burcu denilince akla hijyen ve titizlik gelmektedir. Bundan dolayı oldukça temiz ve titiz bir kişiliğe sahiptirler. Bir ortamın tertipli bulunduğunu gördüğünüzde, burayı kesinlikle bir başak burcu erkeğinin düzenlediğinden kuşku duymazsınız. Sadece aşırı titizliği yüzünden bir çok süre huzursuz olabilmektedir. Giysisindeki en küçük bir toz yada kırışıklık bile onun tüm gün mutsuz olmasına neden olabilir. Başak burcu erkeği her zaman sevecen ve komiktir. İnsanları kolay eğlendirir ve keyiflendirir. Bu sebepten dostları ve ailesi devamlı onunla olmak ve süre geçirmek ister.

İnsanlarla ara sıra münakaşaya girebilirler. Bunun nedeni de başak burcunun inatçı bir yapıya haiz olmasıdır. Bir ortamda gözüne hoş gelmeyen yanlış bilmiş olduğu her şeyi oldukça eleştirebilir. Belkide işin dozunu o denli abartır ki karşısındaki insanı kolayca kırabilir ve farkına varmayabilir. Devamlı aşırı istekli ve çalışkan bir karaktere haizdir. Pes etmeyi ve kaybetmeyi kolay kabul etmezler. Enerjileri her zaman üst seviyededir, morali kolay kolay bozulmaz. Başarmaktan oldukça hoşlanır, disiplinsiz ve sorumsuz insanlardan nefret eder ve çevresinde bulundurmaz. Tam bir seviye hastasıdır. Fazlaca akıllı olsa da etken bir yapıya haiz değildir. Dışarıdan vakaları çözülmüyor şeklinde görünse de o gözlemlemekten yanadır. Özgürlüklerine oldukça düşkündür ve partnerleri tarafınca kısıtlanmak istemezler. Yaşamı dolu dolu yaşamayı severler.

Balık Burcu Erkeği

En temel özelliği hayalperest olmasıdır. Hayatında daima hayaller kurar. Gerçeklerden uzaklaşır. Bir öteki belirgin özelliği ise, oldukça duygusal olmasıdır. Balık burcu erkeği tamamı ile hayalleri ve duyguları ile yaşar. Devamlı nazik ve beyefendi bir adam izlenimini verir ve partnerine karşı da oldukça duygusaldır. İnsanları kırmayı sevmez sadece bazı durumlarda yanlış kelimeler geçmesinden dolayı oldukça kırıcı olabilmektedir.

Çevresine karşı oldukça uyum elde eden bir bireydir. Uyumsuz bulunduğunu söylemek yanlış olur. İçinde fenalık yoktur. Devamlı çevresindeki insanların iyi olmasını ister, oldukça düzensiz bir yaşamı vardır. Mesuliyet almak, komut altına girmek balık erkeğine nazaran değildir. O özgürdür ve başına emir yaşamayı sever. Kendisini kısıtlayan insanlardan uzak durur, net bir insandır. Başkalarının yaptıkları davranma şekilleri altında başka şeyler aramaz. Yapmacık ve çıkarcı hareket etmek ona nazaran değildir.

Balık erkeği her insana sonsuz güvenebilir. Sadece bu bir çok süre başına bela olmaktadır. Tembelliği sever, başarıya ulaşmak için oldukça çaba sarf etmez, ergonomik zekası yardımıyla kolayca sorunlara çözüm üretebilirler. Son aşama duygusal bir yapısı olan bu tip adamların romantizmden hoşlandığını söylemek oldukça doğru olur. Eşine yada sevgilisine daima anlayışlı davranırlar. Anlayışından dolayı sorunları büyütmezler ve çevresindeki insanları kırmazlar.

İnsanları yargılamaktan hoşlanmazlar. İnsanları olduğu şeklinde kabul ederler. Yaşamını aşka adamış olan balık burcu erkeği aşkta son aşama duygusal ve duygusaldır. Beraber olduğu kişiyi oldukça seviyorsa onun için elinden geleni yapar ve onu sonsuza dek mutlu eder. Bundan dolayı onu yaşamının merkezine taşır. Aşk hayatında katiyen maço tavırlar sergilemez. Oldukça anlayışlı ve uyumludur. En fena huyu kararsız olmasıdır. Ek olarak katı görünümlü olması, dik başlı olması ve cimriliğiyle öteki insanların gözüne batabilir.

Aslan Burcu Erkeği

Partnerini nasıl mutlu edeceğini bilir, fizyolojik açıdan bayanlara oldukça çekici gelen bir görüntüye haizdir. Aslan burcu erkekleri fazla yiyecek yemeyi sevdikleri için genel anlamda kiloludur. Yüzleri genel olarak en dikkat çeken bölgelerdir. Giyim mevzusundaki zevkleri ise oldukça iyidir.

Sempatik ve sıcak kanlı kişiler olan aslan burcu erkekleri çevresinde bulunan insanlarla uyum problemi katiyen yaşamaz. Kimseyi incitmemek ve sert çıkışlar yapmamaya itina gösterir, sadece sinirli oldukları süre partnerine yada karşısındaki insana karşı oldukça yıkıcı olabilirler. Devamlı mantığı ile hareket eder, bir soruna çözüm ararken duygusal olarak değil mantığına uygun bir halde sorunları çözer.

Aşk hayatında partnerini nasıl mutlu edeceğini bilir. Bir aslan burcu erkeğinin yanında katiyen sıkılmazsınız. Bundan dolayı onlar oldukça mutlu, sevecen ve hiper aktiftirler sadece kolaylıkla kırılabilirler, duyarlı bir yapıya haizdir. Aslan burcu erkekleri tıpkı bir aslan şeklinde bulunmuş olduğu ortamda liderdirler.

Çevresindekilere yol gösterip onlar için kararlar alabilen bir adamdır. Onların bu özelliği iş hayatına pozitif sonuçlar katmaktadır. Kariyer anlamında güvenli adımlarla hedeflerine ulaşabilirler. Monotonluğu sevmez ve odaklanma açısından güçlük yaşayabilir ve aynı şeyleri yapmakta oldukça sıkılırlar. Bununla birlikte çevresine hükmeden bir yapıya haizdir.

Kararlarının sorgulamasında ve eleştirilmekten katiyen hoşlanmaz. Devamlı ön planda olmak ve ilgi çekmek isterler. Bundan dolayı giysilerine ve fizyolojik özelliklerine dikkat ederler, gezmeye bayılır ve daima en gözde mekanlarda bulunmayı severler. Kendilerine verilen sorumlulukların bilincindedirler ve görevlerini tam olarak yerine getirirler. Yönetmeyi ve organize etmeyi oldukça severler, genel olarak kendi işlerini yapmayı isterler. Buyruk almayı sevmezler. Ailesine oldukça düşkündür, onları daima önemser ve desteklerler. Bununla birlikte toplumsal çevresi bakımından oldukça popülerdirler.

Akrep Burcu Erkeği

Hayatta en gereksinim işittiği şey tamamlanmaktır. Yalnızken katiyen bir şey yapması imkansız kendini işe yaramaz hisseder. En korkmuş olduğu şey ise aldatılma korkusudur. Aşırı kıskançtır, belkide kıskançlıkları hastalık derecesindedir, devamlı aldatıldığını düşünür ve bunu ispatlamaya çalışır.

Akrep burcu erkeğinin temel ihtiyacı krizler doğrultusunda dönüşüm, eliminasyon, bütünlük ihtiyaçlarıdır. Bununla birlikte güç elde etmek de onun için oldukça önemlidir. Akrep burcunun denk geldiği ruhsal gelişim dönemine baktığımızda 35- 45 yaş aralığına denk geldiğini görürüz. Nitekim bu yaşta fert orta yaş krizi ile karşı karşıyadır. Yavaş yavaş vefat terimi ile yüzleşmeye adım atar ve daha önceki yıllardan gelen davranış kalıplarını sorgulamaya ve değerlendirmeye adım atar. Aslına bakarsak hepimiz şeklinde orta yaş krizi de dönüşmek iyileşmek, yenilenmek ve güçlenmek için türlü türlü fırsatlar sunar.

Benzer şekilde akrep burcu erkeğinin de krizler yöntemiyle dönüştüğünü, güçlendiğini ve yenilendiğini görürüz. Fazlaca mutlu olsa bile türlü türlü müdafa mekanizmaları kullanabilir. Müdafa yönünü abartılı bir halde kullanabilir ve zaman içinde intikamcı, şüpheci ve kavgacı olabilmektedir. En uç noktada ise paranoid kişilik bozukluğu ortaya çıkmaktadır. Bu kişiler çevresindekilere bile güvenmekte güçlük çekerler ve sırrını katiyen açıklamazlar.

İntikam almayı seven akrep burcu insanı aşırı derecede soğukkanlı olur, bu mevzuda öteki burçlar içinde ondan daha iyisi yoktur. Sadece kendisini katiyen ürkütücü yada sinirli görmez; dostlukları tutkulu yapısından, fazla duyarlı olmasından ve hislerinden dolayı bozulur. İnsanlara güvenmekte aşırı güçlük çeker. Karşısındaki insanoğlunun oldukça içten olduğuna inanması gerekmektedir. Yalnız bir kez karşısındaki insana güvendiğinde kendisini o insana karşı açar. Onun için elinden geleni yapar. Kendisi yalancı olmadığı için; yalan söyleyen, sahtekar insanları oldukça kolay açığa çıkarabilir. Hususi hayatına müdahale eden şahıs aşırı bir reaksiyon ile karşılaşabilir.

Boğa Burcu Erkeği

Temel istekleri ise tutarlılık, denge ve maddi olarak kendini garantiye almaktır. Boğa erkeği daima eşini veya sevgilisini sahiplenmek ister. Aşırı kıskançtır diyemeyiz, sadece sevdiğine aşırı bağlıdır. Onun gözünü dışarıda görmeniz olanaksız şeklinde bir şeydir. Aşırı sahiplenici olmasının bununla beraber durağan(durgun) ve tek yönlü bir fikir yapısına haizdir. Bununla birlikte maddi mevzulara oldukça ehemmiyet veren boğa burcu kendini maddi anlamda da emniyete almak ister.

Boğa erkeğinin gelişim döneminde bir sorun olduğu süre, ileriki dönemlerde inatçı ve pinti olacaktır. Tam bir sanat adamıdır. Bu sebepten duyusal hazlara ehemmiyet verir. Örneğin hanımda güzel koku, müzik ve cinsellik şeklinde mevzulara oldukça düşkündür. Aşırı mülkiyetçi, değişime katiyen alışamayan boğa burcu erkeği yaşamını daima dengede tutmak ister. Kendisini gerçek, güvenli ve tutarlı sezmek boğa erkeğini oldukça mutlu edecektir. Aslına bakarsak en temel isteği korunma ve barınmadır.

Onun için kalmış olduğu ev her şeyden önemlidir. Orada mutlu olmak ister. Durağan(durgun) yerde kalmak ister, alışkanlıklarından kolay vazgeçemez. Aşırı duygusaldır ve duyarlı bayanları sever. Bu duygusallıkları onlara bazen üzüntü verir. Bundan dolayı onlar oldukça takıntılıdır. Kimi zaman uzun süre devam eden takıntıları vardır. Bu sebepten boğaların en oldukça geçirdiği hastalık, depresyondur. Bununla birlikte oldukça inatçıdır. O bir şeye karar verdiyse onu kararından vazgeçirmeniz olanaksız şeklinde bir şeydir. Kimse ona zorla bir şey yaptıramaz. O sabırlı ve çalışkandır. Kendine bir hedef koyarsa kimse onu bu yoldan alıkoyamaz. Katiyen pes etmezler, hedefine ulaşana kadar inatçılığıyla ve azmiyle oldukça çalışır.

Burcu Gündoğan
Burcu Gündoğan
SesliCadde.Net Arkadaşlık Evlilik Sitesinin Yöneticisiyim. Umuyorum ki , Sitemiz sayesinde Hayalini Kurduğunuz Gerçek Aşkı Bulursunuz.!

Hemen Bi Tane Yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunu Paylaş:

Abone Ol

Popüler

Bunlarda İlginizi Çekebilir
Sevebilirsiniz

Rüyada Abdest Aldırdığını Görmek Ne Anlama Gelir ?

Rüyada abdest aldırdığını görmek tabiri Rüyada abdest aldırdığını görmek Allahü...

Profilo Bulaşık Makinesi e02 Hatası (Çözümü)

Profilo bulaşık makinesi e02 hatası NTC sensör arızası kısaca ısı...

Rüyada Abdest Aldığını Görmek Ne Anlama Gelir ?

Rüyada abdest aldığını görmek tabiri Rüyada abdest aldığını görmek rahat...

Profilo Bulaşık Makinesi e20 Hatası ( Çözümü )

Profilo bulaşık makinesi e20 Hatası vermesi ısıtıcı pompasında hata olduğu...