Şanlıurfa’da çobanlık yapan Devran Çoban’ın feci ölümü

0
91

Şanlıurfa’da koyun sürüsünün arasına dalan bir otomobil, o bölgede çobanlık yapmakta olan Devran Çoban isimli şahsın ölümüne neden oldu. Ortalama olarak 25 koyunun da hep olduğu kazanın ardından kazayı gerçekleştiren otomobil sürücüsü kayıplara karıştı.

Aldığımız bilgilere göre, Birecik ilçesine bağlı olan kırsal Mahallesi yakınlarında henüz 18 yaşında olan Devran Çoban isimli vatandaş, atlamak üzere götürdüğü koyunları eve dönüşte mahallenin yakınından geçen Birecik Gaziantep otobanı bağlantı yolundan geçilmek istedi. Koyun sürüsünü bağlantı yolundan getirirken hızla gelen otomobil hem koyunlara hem de çobana çarparak ölümlerine neden oldu.

Seyir halindeki araç çoban ile koyunların arasına dalarak Çoban ve koyun sürüsüne çarpan sürücü ise olay yerinden kaçtı. Iddialara göre akşam karanlığında Yerde yatan Çoban ve koyunları fark edemeyen birkaç araç daha Çoban ve koyunları ezerek üzerinden geçti.

Otoban üzerinde seyir halinde devam eden sürücülerin birisi bu durumu fark ederek durdu ve sağlık ekipleri ve jandarmaya haber verdi. Bunun üzerine kazanın yaşandığı yere gelen sağlık ekipleri, Devran Çoban isimli şahsın öldüğünü belirledi. Olayı duyup Kaza yerine gelen Devran çobanın yakınları sinir krizleri geçirdi.

Olay yerinde yapılan incelemelerin hemen ardından cenazesi Birecik Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Jandarma ekipleri Devrem Çoban isimli şahsın ölümüne sebep olan sürücü yakalamak için geniş çaplı bir soruşturma ve çalıştırma başlattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here