Çamaşır Makinem Yumuşatıcı Almıyor Ne Yapmalıyım ?

Tarih:

Çamaşır makineleri üstünden yumuşatıcı almama problemi çok fazla ve sık yaşanmış olan problemler arasında yer alıyor. Bunun belli başlı birtakım nedenleri olması ile birlikte, aynı oranda çözüm metodu bulunmaktadır. Pekala, çamaşır makinesi yumuşatıcı almamasının sebebi nedir? Çamaşır makinesi yumuşatıcıyı ne vakit alır, nasıl kullanılır bilgileri ile bir araya getirdik.

Beyaz eşyalar içinde en fazla kullanılan ürünler içinde çamaşır makineleri gelir. Bazı evlerde neredeyse her gün çamaşır makinesi çalışır. Yumuşatıcı ürünlerde mis gibi kokusu ile ev hanımlarının en değerli gözdesidir.Doğal kodlama sistemlerine ve yüksek teknolojiye sahip olan çamaşır makineleri, ara ara değişik problemler yaratabilir. Bilhassa çamaşır makinesi yumuşatıcı almaması yaygın meydana gelmiş olan problemler içinde yer ediniyor. Bu şekilde durumlarda değişik çözüm şekilleri de ele alınabilir ve değerlendirilebilir.

ÇAMAŞIR MAKİNESİ YUMUŞATICI ALMAMASININ NEDENİ NEDİR?

Çamaşır makinesine çok deterjan konulduğu zaman, yıkama anında deterjan ile yumuşatıcı birbirine karışmaktadır. Bu da yumuşatıcının mühim oranda gözünü tıkar. O yüzden kesinlikle çamaşır deterjanı ile yumuşatıcı mevzusunda miktara dikkat etmek gerekmektedir.

Öteki taraftan kireçlenme de yaşanmış olan ihtimaller içinde problemler içinde gelmektedir. Bilhassa de su fıskiyelerinin fazla olduğu noktalarda kireçlenme meydana gelir. Hal böyle olunca gene çamaşır makinelerinin yumuşatıcı almamalarına sebep olabilmektedir. 

ÇAMAŞIR MAKİNESİ YUMUŞATICIYI NE ZAMAN ALIR?

Bilhassa çok su konulması durumunda çamaşır makinesi yumuşatıcıyı erken almaktadır. Bu şekilde durumlarda yumuşatıcıyla deterjan bir araya gelmekte ve mesele yaşanmaktadır. Bununla birlikte suyun fazla tazyikli atması ile birlikte, çamaşır makinesinin deterjan bakış açısından aşarak yumuşatıcıya ulaşır. O yüzden yumuşatıcı her zaman max yazan seviyede olmalıdır. Bu şekilde erken alım yaşanmadan, çamaşır makinesi lüzumlu olduğu zaman yumuşatıcı alır ve kullanır. 

ÇAMAŞIR MAKİNESİ YUMUŞATICISI NASIL KULLANILIR?

Çamaşır makinesi yumuşatıcısı genel anlamda makinede yumuşatıcı bölmesine yerleştirilir. Bilhassa Max yazan seviyede kalması ile birlikte, yumuşatıcı lüzumlu zamanda çamaşır makinesi tarafınca kullanılır. Fakat birtakım çamaşır makinelerinde yumuşatıcı bölmesi bulunmaz. Bu şekilde durumlarda ise yapılması gerekmekte olan durulama sırasında yumuşatıcıyı insanın kendisi koymasıdır. Böylelikle aynı biçimde ve dengeli olarak yumuşatıcı çamaşır makinesi bünyesinde değerlendirilir. Doğal bu mevzuda dikkatli olunması gerekmekte olan bir konu bulunuyor. Şayet yumuşatıcı deterjan bölmesine konur ise, o vakit su yıkama sırasında karışır ve istenilen netice alınamaz.

Ayrıca ; bosch çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor,beko çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor,bosch idos çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor,bosch serie 8 çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor,electrolux çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor,electrolux çamaşır makinesi neden yumuşatıcı almıyor,çamaşır makinesi yumuşatıcı gözü su alıyor,ariston çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor,aeg çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor,hoover çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor,hotpoint çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor gibi bir çok ” çamaşır makinesi ” problemlerine de çözüm için arama menüsünden faydalanabilirsiniz.

Hemen Bi Tane Yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunu Paylaş:

Abone Ol

Popüler

Bunlarda İlginizi Çekebilir
Sevebilirsiniz

Rüyada Abdest Aldırdığını Görmek Ne Anlama Gelir ?

Rüyada abdest aldırdığını görmek tabiri Rüyada abdest aldırdığını görmek Allahü...

Profilo Bulaşık Makinesi e02 Hatası (Çözümü)

Profilo bulaşık makinesi e02 hatası NTC sensör arızası kısaca ısı...

Rüyada Abdest Aldığını Görmek Ne Anlama Gelir ?

Rüyada abdest aldığını görmek tabiri Rüyada abdest aldığını görmek rahat...

Profilo Bulaşık Makinesi e20 Hatası ( Çözümü )

Profilo bulaşık makinesi e20 Hatası vermesi ısıtıcı pompasında hata olduğu...